Matused

Lein on kõige kurvem sündmus inimelu jooksul, kui peame jätma igavesti hüvasti kellegi kalliga oma eluteel. Lilledel on aga eriline võime leevendada meie kaotusevalu, kuna nad suudavad mõjutada meie hingekeeli. Läbi lillede avaldatakse viimast austust lahkunule. Selleks võib olla kas üksik lilleõis või rikkalik lillekimp, just nagu leinaja südames õigeks peab. Mitme lilleõie puhul peetakse heaks tavaks leina puhul viia lahkunule paaris arv lilleõisi.

Traditsioonilised leinalilled on valget värvi lilled, kuna valge värvitoon on puhtuse, süütuse ja rahu sümbol. Kuid lubatud on ka kõik teised värvitoonid. Valige leinalilledeks just need lilled, mis lahkunule meeldisid, ja need värvid, mis olid temale omased või millega väljendate parimal moel oma tundeid ja emotsioone.

Leinapärjale või -kimbule lisatakse tavaliselt ka kirjaga leinalint. Leinalint on kahe poolega, kus ühel lindipoolel on kirjas lahkunu nimi, ja teisel lindipoolel leinajate nimed. Alati aga võib lindile kirjutada ka need õiged südamest tulevad tunded või luuleread. Kõige enam levinud kirjutatud leinalint on kas valge, must või kreemikas, mis sobib traditsioonilise leinaseade juurde. Kuid vastavalt soovile ja sobivusele leinalilledega saab valida ka muud tooni leinalindi, kas rohelise, sinise, tumepunase, halli või muud värvi lindi. Alati aga ei pea lisama kirjaga linti, vaid võib lisada ka lihtsalt musta paela.

Scroll to Top